חמישה עקרונות של קידום אתרי וויקס שקל ליישם לבד

אז מה זה בכלל SEO ולמה צריך אותו?

קידום אתרים, או בשמו הסקסי search engine optimization, הוא סך כל הדברים שאנחנו עושים באתר כדי לגרום לגוגל לחבב אותנו יותר, לדרג אותנו יותר גבוה ולגרום לנו להופיע במקומות ריאליים כמה שיותר בתוצאות חיפושי גוגל של המשתמשים הפוטנציאליים שלנו.

מקדמי אתרים מקצועיים גובים לרוב תשלום חודשי קבוע (retainer) ובאמת עושים עבורכם עבודה קשה ואפילו סיזיפית. האם היא משתלמת? זה כבר תלוי בהרבה גורמים. בפוסט הזה, אני רוצה לפנות לאלו מכם שלא רוצים לשכור את שירותיו של מקדם אתרים, בין אם מסיבות כלכליות או מסיבות אחרות, ורוצים לנסות ולעשות את הדברים לבד. גם אם אין לכם יומרה להופיע בעמוד הראשון של גוגל כשמקישים "העסק הטוב ביותר לשנת 2020", יש כמה דברים די קטנים ודי פשוטים שכדאי לכם לעשות, ככה, על הדרך. לכו תדעו, מקסימום הדירוג שלכם בגוגל ישתפר.אז הנה זה בא, חמישה עקרונות SEO שכדאי ליישם בכל אתר:


1. תוכן תוכן תוכן: אחד הדברים שגוגל הכי אוהב זה תוכן. כשאני אומרת תוכן, אני מתכוונת לתוכן מקורי, מתעדכן ורלוונטי. למה הכוונה? גוגל קורא את כל התוכן של האתר ברמת הקוד- גוגל מכניס את כל המלים בטקסט לאלגוריתם שלו, ואז מפיק דירוג של האתר שלכם ביחס לאתרים אחרים העוסקים בנושאים דומים. ככל שנושא מסויים מופיע יותר באתר, ובצורה איכותית- גוגל ידרג אתכם גבוה יותר בתחום זה. התוכן חייב להיות עדכני וייחודי: אם אתם חובבי כתיבה, מאוד מומלץ לשלב באתר בלוג, שבו אתם מפרסמים אחת לשבועיים או שלושה פוסט חדש, מקורי שלכם (אל תעשו העתק- הדבק ממקום אחר ברשת, גוגל ידע ויעניש אתכם! בחיי!), עם תוכן רלוונטי לאתר שלכם (איך יודעים שהוא רלוונטי? בעזרת מילות מפתח). כשאתם כותבים את התוכן שלכם, כדאי לזכור שהתוכן מיועד בראש ובראשונה לקוראים שלכם- הרי כל המטרה בקידום האתר בגוגל היא… להגיע ליותר גולשים. נסו לאזן בצורה טובה בין תוכן שמונגש לקורא לבין תוכן שמונגש לגוגל. יתכן ושווה בתחתית האתר, להוסיף פסקה שמשלבת בתוכה הרבה מילות מפתח, ובכך היא לא נותנת ערך לקורא אלא רק לגוגל.


2. טעינת אתר מהירה: אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על דירוג האתר שלכם היא מהירות הטעינה שלו. אנחנו בעולם מהיר, ואף אחד לא אוהב דברים שזזים לאט במחשב שלו (בחיים, אני אישית דווקא מאוד אוהבת דברים שזזים לאט. אבל זה כבר עניין אחר). ישנם אתרים הבודקים עבורכם בחינם את מהירות טעינת האתר שלכם, האתר הזה וגם הזה הם שניים מומלצים בעיני. ולבסוף, תמונות: תמונות הם הרבה פעמים הדבר שמשפיע הכי הרבה על מהירות הטעינה, אם יש לכם הרבה תמונות באתר- כדאי לכם להשקיע ולעשות להם אופטימיזציה.


3. הפכו את SEO wiz לחברכם הטוב ביותר: בוויקס עושים הרבה מאמצים כדי לעזור לכם ולהקל עליכם, ולשם כך פותח ה- SEO wiz, מדריך שהולך אתכם יד ביד ומוודא שהגדרתם נכון את כל כותרות העמודים, כתובות ה- url וכו'. המדריך לא עושה עבורכם הכל, אבל הוא עוזר לסגור הרבה פינות.


4. צרו קישורים פנימיים בתוך האתר: עוד דבר שגוגל אוהב, זה קשרים בתוך האתר. כשיש הרבה לינקים פנימיים בתוך האתר, כמובן בצורה נכונה ולא מלאכותית, גוגל מבין שהאתר שלכם מהודק, מחובר לעצמו ועוסק בעולם תוכן אחיד. ואת זה- גוגל אוהב. איך עושים קישורים פנימיים? בקלות. קודם כל, השתמשו בכפתורים: כפתור "דברו איתי" שמוביל לעמוד יצירת הקשר שלכם, כפתור "קראו עוד" בעמוד הראשי שמוביל לעמוד התוכן הרלוונטי וכן הלאה. באתרים רבים תוכלו לראות חלק של "מפת אתר" או "ניווט באתר" בתחתית העמוד, ובו לינקים רבים- זו גם דוגמא להטמעה של קישורים פנימיים באתר. מעבר לשירות שאתם עושים לעצמכם מבחינת SEO, אתם גם משפרים על הדרך את חוויית המשתמש באתר שלכם, בכך שאתם מקלים על הגולשים שלכם לנווט באתר ולהגיע למקומות שאליהם אתם רוצים שהם יגיעו.


5. הגדירו נכון את הכותרות שלכם: תהיתם פעם למה יש כל כך הרבה סוגי כותרות- h1,h2,h3? הסיבה היא ממש לא (רק) כדי שתוכלו להגדיר עיצוב ייחודי לכל כותרת ולהקל עליכם את מלאכת העיצוב, הסיבה העיקרית היא סיבה של SEO: גוגל קורא את התוכן בכל עמוד לפי סדר החשיבות שלו, וסדר זה נקבע לפי הכותרות: אתם רוצים שהכותרת הראשית של העמוד, "צילומי הריון", לצורך העניין, תהיה כותרת h1, ואתם רוצים שכותרת המשנה, "למה כדאי לעשות צילומי הריון" תהיה ב- h2, והכותרות של מחירי החבילות יהיו ב- h3, וכן הלאה. נשמע הגיוני, נכון? אם העמוד מאורגן בצורה כזו, גוגל מבין אותו בקלות, יודע מה עיקר ומה תפל, ומאנדקס אותו בצורה המיטבית בשבילכם. קלי קלות.108 צפיות

מה מעניין אתכם היום?

נעים מאוד, אני אלכס

בונה ומשדרגת אתרי וויקס, אוהבת עיצוב נקי ומדוייק, חוויית משתמש אינטואיטיבית שמובילה לתוצאה הרצויה, ותהליך עבודה משותף שבו כל אחד מהצדדים מביא את מה שהוא הכי טוב בו. 

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי, מבטיחה לא להספים ולשלוח מידי פעם מידע רלוונטי, מעניין ותמציתי לכל מי שבנה, בונה או מתחזק אתר וויקס. מלאו מייל ואתם בפנים:

@Alechka 2019