בניית אתר לעסק קטן 

תהליך בניית אתר לעסק קטן הוא מסע שנראה בהתחלה מאיים או לא ברור.

חשוב לי להפוך את החוויה הזו למובנת, שיתופית ואפילו אינטואיטיבית.

אני רוצה להזמין אתכם לצאת לדרך משותפת של בניית האתר שאתם רוצים.

זהו מסע מרגש ומשותף. בניית אתר היא לא רק תהליך טכני - אלא תהליך שיכול לסייע לדייק ולחדד רבדים שונים בעסק, כגון מטרות העסק, קהל היעד שלו, המיתוג העסקי - ועוד.

אשמח לקחת חלק פעיל בהובלת המסע שלכם.

תיאום ציפיות

כל תהליך מתחיל בהיכרות ותיאום ציפיות. נשב להכיר קצת יותר לעומק, ונבין יחד את מטרות העסק והאתר, בין היתר באמצעות שאלון אפיון האתר, וכן נגדיר לו"ז משותף ומוסכם על שני הצדדים.

רכישת דומיין לאתר

לאחר פתיחת החשבון, נבחר את שם הדומיין (URL) של האתר. בעצם זוהי "תעודת הזהות" העסקית שלך. יחדיו נחליט ונרכוש את הדומיין הרלוונטי, ואחבר אותו אל האתר כדי שלקוחותיך יוכלו למצוא את האתר בקלות.

הטמעת יצירת קשר 

לאחר תהליך העיצוב, אדאג לחבר דרכי יצירת קשר בתוך האתר, כדי שלקוחות יוכלו ליצור עמך קשר באופן ישיר: טפסי יצירת קשר, חלונית צ'אט, קישור ישיר לוואטסאפ ולרשתות החברתיות ועוד, בהתאם לצורך. גם כאן, נחליט יחד על הדרכים הטובות ביותר ליצירת קשר ואדאג לייצר את חוויית השימוש הטובה ביותר עבור לקוחותיך.

חיבור ל- Google Analytics

חלק מהותי מניהול ותחזוקת אתר הוא היכולת להבין איזה לקוחות הגיעו אליך ומה הם עשו באתר. המערכת מאפשרת לבדוק ולנתח את הפעילות שנעשתה באתר- מהיכן הגולשים הגיעו, באיזה עמודים באתר הם בילו וכמה זמן נשארו באתר.

המערכת, שלפעמים נראית מאוד מפחידה - היא כלי מאוד עוצמתי, ואשמח לשבת איתך וללמד אותך בקלות ובמהירות להכיר את האתר שלך טוב יותר. אפשר לקרוא על המערכת עוד כאן

אפיון מבנה האתר

לאחר ההיכרות, אתחיל בתהליך של הגדרת ובניית מפת האתר.

מפת אתר היא המפתח להבנת מבנה האתר, והינה הדרך היעילה ביותר למפות לחלוטין את כל עמודי ותכני האתר, ולוודא שהאתר עונה על כל הצרכים והמטרות העסקיות שהוגדרנו יחד.

עיצוב לפי שפה ויזואלית

כעת אתחיל בתהליך העיצוב הגרפי של האתר. החל מיצירת שפה עיצובית ייחודית ובחירת פלטת צבעים מחמיאה, וכלה בטאצ'ים קטנים אשר ישדרגו את חווית הגלישה של לקוח פוטנציאלי.

במידה ויש לך כבר לוגו או חומרים ויזואליים קודמים, כמובן שנתבסס עליהם. 

התאמה למובייל ורספונסיביות

בימינו, רוב הגלישה מתבצעת ממכשירים סלולריים. לכן, התאמה מלאה של האתר למובייל היא רכיב קריטי מאין כמוהו בתהליך. לאחר אישור העיצוב, אדאג להתאמה מלאה של האתר לטלפונים סלולריים וטאבלטים- כדי לייצר חווית גלישה מיטבית. עוד על רספונסיביות בוויקס ניתן לקרוא כאן.

חיבור ל- Search Consule

עוד כלי חשוב ובעל ערך של גוגל הוא קונסולת החיפוש של גוגל, המאפשרת לכם לקבל מידע לגבי כל מה שקרה לגולשים שלכם עד לרגע בו הם נכנסו לאתר- אילו מילות מפתח הם הקלידו כדי להגיע לאתר? כמה אנשים נחשפו לאתר וכמה מהם הקליקו עליו? ועוד. אחבר אתכם למערכת ואדריך אתכם על השימוש בה. בנוסף, ניתן להעזר גם בדוחות שמספקת מערכת וויקס.  

פתיחת חשבון בוויקס

השלב הבא הוא פתיחת חשבון במערכת WIX.

WIX היא פלטפורמה מעולה לאתרים של עסקים קטנים, היות ומאוד פשוט לתחזק ולתפעל אות  עצמאית לחלוטין לאחר סיום הבנייה. בסוף התהליך (אליו עוד נגיע) אעביר לך הדרכה על תחזוק עצמאי של האתר שלך.

הטמעת התכנים באתר

במקביל לתהליך העיצוב, אקבל ממך את התכנים הרלוונטיים עבור העסק, ואזין אותם אל תוך האתר, בהתאם למפת האתר שהוחלט עליה (לא לדאוג, בכל שלב שיהיה צורך נעשה סדר ונראה מה צריך להעביר לי, מה חסר ומה דורש עריכה). במידת הצורך, אשמח לסייע ולייעץ לגבי מילות וביטויי מפתח שחשוב שיופיעו בתכנים, על מנת לשפר את האטרקטיביות של האתר במנועי החיפוש. כמו כן, אשמח להמליץ על כותבי תוכן מקצועיים שיסייעו בהעלאת רמת התוכן.

יצירת תשתית SEO

מטרת קידום האתר הינה להתאים את האתר בצורה מיטבית למנועי חיפוש. בתהליך זה נזקק את המילים הטובות והרלוונטיות ביותר לעסק (מחקר מילות מפתח), נטמיע אותן בתוך באתר, וכמובן נתאים את העיצוב, את חוויית המשתמש ואת הצד הטכני של האתר בצורה אופטימלית למנועי החיפוש (הגדרת keywords ו- meta data, יצירת image alts ועוד הרבה), כדי להבטיח פוטנציאל חשיפה מירבי. עוד על קידום האתר ניתן לקרוא כאן.

הדרכה על תפעול האתר

בפגישה או שיחת הדרכה שנעשה לאחר סיום בניית האתר, אראה לכם כיצד לתפעל ולתחזק את אתר האינטרנט שלכם לגמרי בעצמכם- בין אם תרצו להוסיף תכנים, לשנות תמונות או לערוך טקסטים, תוכלו לעשות זאת לגמרי עצמאית.