top of page

שיפור מהירות אתר וויקס (WIX)

עדכון אחרון: 25.10.22

אחד הגורמים המשפיעים על דירוג האתר שלכם בגוגל הוא מהירות טעינת האתר, וגם הגולשים שלכם עלולים לנטוש את האתר אם ייקח לו שניות ארוכות להטען כשהם נכנסים אליו. אז מה זה אומר? איך בודקים את זה? ואיך אפשר לשפר את מהירות טעינת אתר הוויקס שלכם? כרגיל, באתי לעשות סדר בצורה פשוטה, נגישה ופרקטית.


מהי מהירות טעינת אתר?

מהירות הטעינה היא פרמטר חשוב מאוד בהיבט של SEO, וכמובן גם בהיבט של חוויית המשתמשים שלכם. גוגל רוצים להפנות את הגולשים שלהם לאתרים איכותיים, שנטענים מהר ושמספקים חוויית גלישה מהירה ולא מעיקה- וכמובן שגם הגולשים שנכנסים לאתר רוצים שהאתר יטען מהר. בעבר, מהירות טעינה נחשבה לאחת מנקודות התורפה של וויקס, וגם היום הפלטפורמה נתפסת על ידי מקדמי אתרים רבים ככזו. וויקס עושים מאמצים רבים לשיפור נושא זה, ובמיוחד מאז ההשקה של Wix turbo ב- 2019, אתרי וויקס הם עם פוטנציאל למהירות טעינה מעולה.

חשוב מאוד להתייחס למהירות טעינת האתר, כמו לכל פרמטר אחר שמתייחס לחוויית המשתמשים ול- SEO שלכם- בערבון מוגבל. בחשיבה על אפיון אתר יש מערך שיקולים מורכב, שלוקח בחשבון הרבה פרמטרים, ויתכן שיש פרמטרים אחרים שחשובים לכם יותר מאשר טעינה מהירה- וזה בסדר.


איך בודקים מהירות טעינת אתר וויקס?

אפשר לבדוק את האתר בכלי שגוגל עצמם מציעים, או בכלי מומלץ נוסף, GTmetrix, או בכלי שוויקס פיתחו לבדיקת אתרי וויקס, WIX turbo. אם תבחנו את מהירות האתר בכל אחד מהאתרים, תגלו אולי שאתם מקבלים תוצאות שונות בכל כלי. הכלי של וויקס נוטה להיות פחות "מחמיר", בעוד שהכלי של גוגל הוא ה"מחמיר" ביותר מבין השלושה. שימו לב שהכלי של גוגל מאפשר לבחון בנפרד בנפרד את מהירות הטעינה בדסקטופ ובמובייל- מומלץ מאוד לייחס חשיבות מיוחדת למהירות הטעינה במובייל, גם כי חלק גדול מהגולשים שלכם בכלל גולשים משם ולא מהמחשב הנייח, וגם כי גוגל מייחסת חשיבות רבה לחוויית הגלישה הסלולרית. אפשר לקרוא עוד על התאמת האתר למובייל, בהקשר למהירות טעינה ובהקשרים נוספים.


נתוני מהירות טעינת אתר בדו"חות באתר וויקס

אם תיכנסו ללשונית Site Speed תחת קטגוריית Analytics & Reports בדשבורד שלכם, תוכלו לראות מידע מפורט שוויקס מספקים אודות פרמטרים שונים הנוגעים למהירות טעינת האתר שלכם. שימו לב שמוצגים נתונים בנפרד עבור דסקטופ ומובייל (ניתן להחליף בין התצוגות מימין למעלה). תוכלו לראות כאן מידע מפורט אודות מהירות טעינת האתר בהשוואה לאתרי וויקס אחרים שנמצאים באותה קטגוריה כמו האתר שלכם, וכן לקבל המלצות מותאמות אישית לשם שיפור מהירות הטעינה באתר.

באיזור זה ניתן לקבל עוד נתונים נוספים על השימוש באתר, מוזמנים לקרוא מדריך בנושא.


איך משפרים את מהירות טעינת אתר הוויקס שלכם?

ראשית חשוב לומר שהיות ו-וויקס היא מערכת עם קוד סגור, יש הרבה דברים שאתם לא יכולים לעשות. בניגוד לוורדפרס למשל, שם אפשר לתכנת את האתר מאפס ולהשפיע על הקוד, בוויקס אין גישה לקוד הבסיסי של האתר. העובדה הזו משמשת כטיעון נגד וויקס על ידי מתכנתים ומקדמי אתרים רבים, אבל עבור בעלי עסקים קטנים זה דווקא מהווה יתרון- אתם יושבים תחת קורת הגג של מתכנתי וויקס, שעובדים קשה כדי לעשות אופטימיזציה מתמדת למהירות האתר שלכם. וכמובן, אתם יכולים לעזור להם. אז מהם כללי הזהב בשיפור מהירות טעינת האתר?


סרטוני וידאו

כמו שתוכלו לתאר לעצמכם, סרטוני וידאו הם אחד הדברים הכבדים ביותר באתר שלכם. הם מכבידים על מהירות

הטעינה במיוחד כשהם בעמוד הבית, ובמיוחד כשהם ב- hero (הסטריפ העליון של עמוד הבית, שבו נוטים בדרך כלל להעלות סרטונים). האם אני מציעה לא להשתמש בסרטונים באתר? ממש לא! סרטון וידאו ב- hero הוא דרך מדהימה להכניס את הגולשים לשכם לאווירה הרצויה לכם, סרטון הסבר על המוצר שלכם בעמוד הבית או בעמוד "אודות" הוא דרך מעולה להוריד הרבה התנגדויות של לקוחות פוטנציאליים, שלא לדבר על אתרים שיש בהם קורסים דיגיטליים- ואז כמובן שיש סרטונים באתר.

הדרך הכי טובה לעבוד עם סרטונים מבחינת מירות טעינה היא לא להעלות אותם ישירות לאתר, אלא להעלות אותם ל- youtube או vimeo, ולהעלות אותם לאתר משם (אפשר להעלות את הסרטונים לפלטפורמה כ- private video, וכך לא ניתן יהיה להגיע אליו דרך הפלטפורמה עצמה). אם זה לא אפשרי עבורכם, כדאי לכווץ את הסרטון לפני ההעלאה לאתר.

תמונות

דבר ראשון לגבי תמונות בוויקס- כלל האצבע הוא שתמונות מסוג jpg עדיפות על פני png. לקבצי jpg לוקח הכי פחות זמן להיטען, ובגלל שתמונות הן אחד מהדברים שהכי משפיעים ען מהירות טעינה- כדאי מאוד להקפיד על זה. וויקס עושים כיווץ אוטומטי לכל התמונות שאתם מעלים לאתר, אבל כדאי להעלות אותן אחרי שעשיתם גם אתם כיווץ, האתר tinyjpg.com הוא אתר מומלץ שמכווץ את התמונות מבלי לפגוע באיכות שלהן.


פונטים

ריבוי פונטים מאט את מהירות העלאת האתר, ההמלצה הגורפת היא להשתמש בשני פונטים באתר. ותכלס- גם ברמה העיצובית זה נכון: פונט אחד לכותרות ואחד לטקסט הרץ זה ממש מספיק. לפעמים לבוני אתרים יש נטייה לריבוי פונטים, אבל בעיני- בכל הקשור לעיצוב- less is more.


אנימציות והנפשות

אתם בטח יודעים מה אני הולכת לומר פה, נכון? גם אנימציות, ממש כמו סרטונים, מאטות את מהירות הטעינה, אבל ממש כמו סרטונים- גם הן יכולות לשדרג את חוויית המשתמשים שלכם ולהפוך את האתר שלכם ליותר ייחודי ומרשים. אל תתפתו להנפיש אלמנטים באתר אם אין לזה הצדקה אפיונית מבחינתכם (לפעמים קשה לעמוד בפיתוי, אני יודעת).


שיפור מהירות טעינה בעמוד הבית

עמוד הבית הוא העמוד המשמעותי ביותר באתר, גם מבחינת הסקירה של גוגל וגם כי לרוב גולשים לאתר יגיעו אליו ראשונים. נסו לצמצם את כמות האלמנטים בעמוד, ולהשאיר אותו נקי ומינימלי. מעבר להשפעה המיטיבה על מהירות הטעינה, דף בית מינימלי משרת גם את חוויית המשתמשים, שיזכו להבין מהר לאן הם הגיעו ומה המסר העיקרי שרציתם להעביר להם.


שיפור מהירות טעינה במובייל

כמו שאני מקווה שאתם כבר יודעים, מהירות טעינת האתר שלכם קריטית במיוחד במובייל- גם מבחינת גוגל, וגם

מבחינת הגולשים שלכם, שרמת המוסחות שלהם כשהם במובייל גבוהה יותר, ולכן התחרות שלכם על תשומת הלב שלהם גבוהה יותר. גם אם השתמשתם בהנפשות, סרטונים או אלמנטים כבדים אחרים בגרסת הדסקטופ (למשל קרוסלת תמונות, אלמנט פופולרי מאוד ב- hero של אתרים)- שקלו בחום להוריד אותם במובייל, ולהחליף אותם בתמונות (jpg כמובן!).


והכי חשוב- השתמשו בשכל הישר שלכם

חשוב להחזיק בראש שיקולים של מהירות טעינה כשבונים אתר, אבל הדבר החשוב ביותר הוא להצליח לשקלל את כל השיקולים (הרבים כל כך!) ומתוכם לתעדף באופן מודע, תוך הבנה של היתרונות והחסרונות של כל בחירה. אם אתם מגלים בעצמכם, או מקבלים פידבקים על איטיות של האתר- נסו להטמיע את ההמלצות הנ"ל ותבדקו אם זה עוזר. כרגיל, אני פה אם יש לכם עוד שאלות!Comentários


אנחנו סטודיו אלצ'קה

נעים להכיר! אנחנו בונים, משדרגים ומקדמים אתרי וויקס. אוהבים עיצוב נקי ומדוייק, חוויית משתמש אינטואיטיבית שמובילה לתוצאה הרצויה, ותהליך עבודה משותף שבו כל אחד מהצדדים מביא את מה שהוא הכי טוב בו. 

תודה שנרשמת!

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, מבטיחים לא להספים ולשלוח מידי פעם מידע רלוונטי, מעניין ותמציתי. מלאו מייל ואתם בפנים:

bottom of page