האתר שלי באוויר- למה אני לא בעמוד הראשון בגוגל?!

מזל טוב! האתר שלך בדיוק עלה לאוויר! זה מרגש כל כך! מה עושים עכשיו?

אם את מצפה לכתוב בגוגל "צילומי הריון" או "מתנה לסבתא" ולצפות לעלות בתוצאה הראשונה, צפוייה לך אכזבה. בואו נתאם ציפיות.קודם כל, ההצעה הראשונה שלי היא... לנשום עמוק (תמיד רעיון טוב), ולחכות כמה ימים. תראו את האתר לחברים הטובים שלכם, תעברו עליו שוב בנחת, תראו שהכל במקום, שאין טעויות עריכה או פינישים קטנים שתרצו לתקן (לא לשכוח לבדוק גם בגרסת הדסקטופ וגם במובייל!), יש כאן צ'קליסט קצר שהכנתי שאולי יעזור לכם.


עכשיו, אפשר להתפנות לגוגל. השלמתם את כל השלבים ב- SEO wiz? אם לא, רוצו להשלים אותו (תוך שימת דגש על מילות מפתח רלוונטיות אותן אתם משלבים ב- keywords של האתר כולו והן בתוך הטקסטים), וודאו שהגעתם עד השלב האחרון וחיברתם את האתר לגוגל. החיבור הזה גם שולח לגוגל הודעה אישית ומרגשת מכם- "היי, אני אתר חדש, בוא תאנדקס אותי!", וגם מחבר אתכם לקונסולה, ה- google search consule. הקונסולה היא אחד הכלים העוצמתיים והחשובים ביותר שתצטרכו על מנת להבין את הפעילות באתר שלכם. הכלי הזה מספר לכם מה קרה כשהגולשים שלכם היו בתהליך חיפוש האתר: איזה מילות חיפוש נכתבו? איזה עמודים מהאתר הופיעו? כמה פעמים האתר הופיע בתוצאות החיפוש? כמה פעמים גולשים נכנסו לאתר כשראו אותו בתוצאות החיפוש? ועוד מידע רב. הכלי המשלים, אגב, הוא google analytics, שנותן לכם מידע על פעילות הגולש באתר לאחר שנכנס לאתר, אפשר לקרוא עוד על google analytics כאן.

זכרו שיכול להיות שלוקח לזחלנים של גוגל (ככה קוראים להם, בחיי) זמן לסרוק את האתר, התאזרו בסבלנות. שיטה שיכולה לעזור לכם להבין האם האתר כבר אונדקס היא לכתוב בשורת החיפוש בגוגל את המילה site ואז נקודותיים, ואת שם האתר שלכם, ללא רווחים- למשל site:alechka.co.il, כך תוכלו לראות את כל העמודים שכבר אונדקסו לתוך גוגל ואת האופן שבו הם מופיעים בחיפוש.


עכשיו, כשאתם מבינים קצת יותר מהי מערכת היחסים בין האתר שלכם לבין גוגל, אתם יכולים להתחיל לחשוב על קידום האתר (אם לא עשיתם את זה עד עכשיו). קידום האתר שלכם יכול להעשות באופן אורגני או ממומן, הכל תלוי בתקציב שלכם, בסבלנות שלכם וגם במידת התחרותיות של התחום שהעסק שלכם נמצא בו.

191 צפיות

מה מעניין אתכם היום?

נעים מאוד, אני אלכס

בונה ומשדרגת אתרי וויקס, אוהבת עיצוב נקי ומדוייק, חוויית משתמש אינטואיטיבית שמובילה לתוצאה הרצויה, ותהליך עבודה משותף שבו כל אחד מהצדדים מביא את מה שהוא הכי טוב בו. 

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי, מבטיחה לא להספים ולשלוח מידי פעם מידע רלוונטי, מעניין ותמציתי לכל מי שבנה, בונה או מתחזק אתר וויקס. מלאו מייל ואתם בפנים:

איזה כיף! נהיה בקשר