top of page

הפניות 301 באתרי WIX (וכמה מילים על עמודי 404)

מהן הפניות 301? מתי צריכים לעשות בהן שימוש, ולמה הן כל כך חשובות? איך זה קשור לעמודי שגיאה (404)? ואיך יוצרים הפניות 301 באתר הוויקס שלכם? התשובות לכל השאלות במדריך שלפניכם!

מהן הפניות 301 ולמה הן קריטיות באתר שלכם?

כשאתם מחליפים כתובת url באתר שלכם, בין אם זה כי אתם עושים תהליך שדרוג נרחב או פשוט מחליטים ש- www.mysite.com/contact נשמע יותר טוב מ- www.mysite.com/contactme (מה שנכון), אתם צריכים הפניית 301. כשאתם מוחקים עמוד מהאתר שלכם, הוא ממש לא נעלם מהרשת- הוא ימשיך לעלות בתוצאות חיפוש אורגניות, אולי הלינק שלו או לינקים מעמודים אחרים אליו מסתובבים להם ברשתות חברתיות, כך שיכול להיות מצב שגולשים פוטנציאליים שלכם יגיעו אליו. אם לא תעשו הפניית 301 לעמוד שאתם מוחקים- הגולשים שלכם יגיעו לעמוד שגיאה 404, דבר שאתם לא רוצים משתי סיבות:

  • חוויית משתמש מבאסת

  • פגיעה ב- SEO שלכם

הפניית 301 היא הדרך שלכן לומר לגוגל- "שומע גוגל? העמוד הזה, שעכשיו מחקתי- הוא לא באמת נעלם, הנה הוא פה, רק החלפתי לו שם. אז אם העמוד הזה עולה בחיפוש של גולש כלשהו, אל תבאס אותו, תפנה אותו לעמוד החדש, סבבה?"


תעשו את ההפניות לעמוד שקשור לעמוד הישן מבחינת התוכן: זה יותר נכון מבחינת גוגל, וכמובן גם מבחינת הגולשים שלכם (בכלל, הרבה פעמים, אם לא ברוב הפעמים, מה שנכון לגוגל הוא גם מה שנכון לגולשים שלכם). אם אין עמוד תוכן רלוונטי, אתם יכולים להפנות לעמוד הבית, אבל תשתדלו שלא יהיו לכם המון עמודים שמפנים לעמוד הבית.


ואם אנחנו כבר פה... כמה מילים על עמוד 404

ליתר בטחון ועל כל מקרה- תדאגו להשקיע גם בעמוד שגיאה 404 שלכם. וויקס נותנים לכם את האפשרות לבנות את עמוד השגיאה כרצונכם, כך שהוא יכול להמשיך את השפה העיצובית והתכנית של האתר. אפשר גם להוסיף כפתורים נוספים- כך שגולש שמגיע לעמוד זה יוכל להגיע לעמוד הבית, או לעמוד חשוב אחר באתר שלכם. אז איך עושים את זה? בתוך העורך (ה- editor), לחצו על Settings ובחרו את Error Page (404), ולחצו על Get Started. לחיצה על זה תיצור עמוד נסתר חדש באתר שלכם, בשם "404 Error Page", אותו תוכלו לאפיין ולעצב כרצונכם. זכרו לחשוב בעיקר על חוויית המשתמש של הגולש שמגיע לעמוד זה, ומאוכזב לגלות שלא הגיע לעמוד התוכן אותו ביקש אלא לעמוד שגיאה. עזרו לו לשמוח שוב ולהגיע לעמוד אחר שיעניין אותו באתר שלכם.


החלק הטכני: איך עושים הפניות 301 באתר וויקס?

כמו תמיד, גם זה- פשוט מאוד!

ב- dashboard, לכו ל- Marketing & SEO ואז ל- SEO Tools. כנסו ל- URL Redirect Manager, וזהו- אתם שם. מימין למעלה יש לכם כפתור של יצירת הפניית 301 חדשה, ולידה אפשרות של ייבוא רשימת הפניות (הסבר טיפה בהמשך).


אם אתם עושים שדרוג משמעותי באתר ומשנים כמות גדולה של כתובות url, ההמלצה הראשונה היא כמובן לעבוד בצורה מסודרת ולעשות רישום באקסל של כל הכתובות הישנות והחדשות. במידה ויש הרבה עמודים באתר, הדרך הכי מסודרת לעבוד היא לכתוב בגוגל site:כתובת האתר שלכם (למשל: site:alechka.co.il), וכך תוכלו לראות את כל עמודי האתר שמאונדקסים בגוגל. תדאגו שכל אחד מהעמודים האלה יופנה לעמוד רלוונטי באתר המחודש.

בהמשך, כשאתם מגיעים לעשות את ההפניות עצמם, אתם יכולים להעלות קובץ csv עם כל הכתובות הישנות והחדשות, כך שלא תצטרכו להכניס הכל ידנית. הנה ההנחיות של וויקס לגבי הקובץ.

Commentaires


אנחנו סטודיו אלצ'קה

נעים להכיר! אנחנו בונים, משדרגים ומקדמים אתרי וויקס. אוהבים עיצוב נקי ומדוייק, חוויית משתמש אינטואיטיבית שמובילה לתוצאה הרצויה, ותהליך עבודה משותף שבו כל אחד מהצדדים מביא את מה שהוא הכי טוב בו. 

תודה שנרשמת!

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, מבטיחים לא להספים ולשלוח מידי פעם מידע רלוונטי, מעניין ותמציתי. מלאו מייל ואתם בפנים:

bottom of page