בניית עמוד נחיתה בוויקס

עמוד נחיתה: מה זה? למה אני צריכה את זה?


עמוד נחיתה הוא כלי שיווקי ממוקד בעל מטרה אחת ויחידה: לגרום לגולש בו לבצע את הפעולה שלשמה נוצר הדף (לרוב- למלא פרטים ליצירת קשר). כל המבנה של הדף, הטקסטים שלו, התמונות והעיצוב- כולם מתוכננים כך שישרתו את המטרה שלנו. עמוד נחיתה פונה לקהל יעד ספציפי, ובא לקדם מוצר או שירות ספציפי. אם אתם רוצים שהגולש שלכם יתרשם מכל השירותים שלכם, ילמד מי אתם, מאיפה באתם ומה היתרונות שלכם בשוק- אתם לא צריכים עמוד נחיתה, אתם צריכים אתר.בניית עמוד נחיתה בוויקס


ישנן לא מעט פלטפורמות בהן אפשר לבנות עמודי נחיתה לבד, לחבר אותן לרשימות דיוור ולקוות לטוב. חלק מבין המוכרות ביותר, לקהל הישראלי לפחות, הן smoove, site123 ובטח יש עוד רבות. מעבר לים, רבים משתמשים ב- unbounce ו- instagage. כמו בתחום בניית האתרים, גם כשזה מגיע לעמודי נחיתה- וויקס מציעה מענה, שבעיני לפחות- הוא מקצועי, אלגנטי ומוצלח ביותר. למה לבנות דף נחיתה בוויקס ולא באחת הפלטפורמות האחרות, אתם שואלים?

קודם כל, אם יש לכם כבר אתר בוויקס- כמובן שאם תרצו לבנות עמוד נחיתה עבור מוצר או שירות מסויים, ברור שאתם צריכים לבנות אותו על הפלטפורמה של וויקס! מבחינה טכנית, כל שעליכם לעשות הוא ליצור עמוד חדש, להגדיר אותו כמוסתר (hide), להגדיר את התצוגה שלו ללא header ו- footer, ויש לכם דף נחיתה שעומד בפני עצמו.

גם אם אין לכם אתר קיים בוויקס, אם יש לכם מחשבה עתידית על בניית אתר- כדאי לכם להתחיל לבסס את התשתית שלו כבר מעכשיו. בעולם ההייטק מרבים להשתמש במונח mvp- minimal viable product, כשהכוונה היא קודם כל לייצר מוצר בהשקעת זמן ומשאבים מינימליים, לראות איך הוא מתקבל בעולם, ואחר כך להמשיך ולגדול. דף נחיתה כזה יכול להיות ה- mvp שלכם, שמתוכו אפשר להתרחב בהמשך לאתר.


איך בונים עמוד נחיתה בוויקס?

ועכשיו לחלק הטכני: למעשה, עמוד הנחיתה שלכם הוא בסף הכל עמוד נסתר באתר, שאין לו header ו- footer. צרו עמוד חדש באתר שלכם (דרך manage pages > add page) ותנו לו שם לבחירתכם. אם העמוד הוא חלק מאתר קיים, אתם צריכים להסתיר אותו מהתפריט: בתוך manage pages, לחצו על שלושת הנקודות מימין לעמוד, ושם בחרו ב- hide. לאחר מכן, כנסו להגדרות העמוד (לחצו על שלושת הנקודות ולאחר מכן על settings), עברו ללשונית של Layouts ושם בחרו את האפשרות השנייה- No Header & Footer.

בשלב האחרון, תנו לעמוד כתובת url ייחודית שתשקף את התוכן שלו, חזרו לשלושת הנקודות ולחצו על SEO (google), שם תוכלו להגדיר את סיומת ה- url של העמוד.


יש לכם עוד שאלות? רוצים עזרה עם הגדרת העמוד, דיוק התוכן שלו, או התאמת העיצוב שלו למסרים שלכם? מוזמנים לפנות, שיחה ראשונה עלי :)

נעים מאוד, אני אלכס

בונה ומשדרגת אתרי וויקס, אוהבת עיצוב נקי ומדוייק, חוויית משתמש אינטואיטיבית שמובילה לתוצאה הרצויה, ותהליך עבודה משותף שבו כל אחד מהצדדים מביא את מה שהוא הכי טוב בו. 

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי, מבטיחה לא להספים ולשלוח מידי פעם מידע רלוונטי, מעניין ותמציתי לכל מי שבנה, בונה או מתחזק אתר וויקס. מלאו מייל ואתם בפנים: