top of page

שאלות ששואלים אותי הרבה

תהליך בניית אתר הוא תהליך מורכב, המשלב בתוכו מגוון של מיומנויות שנדרשות הן ממני והן מכם. אם יש לכם עוד שאלות, אני פה.

 • אז ממה מתחילים?
  אנחנו מתחילים משיחה, לא מחייבת כמובן. אתם מספרים לי על העסק שלכם, על החלומות שלכם לגבי האתר ועל מה אתם בדיוק צריכים ממנו. אני שואלת הרבה שאלות מכוונות, ובסוף נותנת לכם הצעת מחיר ותיאור כללי וראשוני של מבנה האתר שאתם צריכים. לאחר מכן אני שולחת אתכם לעשות עבודת הכנה, ואז אנחנו עושים שיחה או פגישה (אם אתם שכנים, בואו ניפגש- אני תמיד שמחה לפנים מול פנים), בה אנחנו מדברים בפירוט על האתר ובעצם עושים תיאום ציפיות למבנה שלו, לשפה העיצובית, לתוכן וללוח הזמנים. לאחר מכן אנחנו מתחילים לעבוד- אני מתחילה לבנות את האתר ואתם מתחילים להעביר לי חומרים בהתאם למה שאנחנו מסכמים (אל תדאגו- הכל מאוד מסודר, בכל רגע נתון תדעו מה עליכם להעביר לי). חשוב לי מאוד להיות זמינה, נגישה וברורה לכל אורך התהליך, לכל שאלה, התלבטות או ספק שעולה בכם. אתם יכולים לקרוא עוד על תהליך העבודה כאן
 • כמה זמן זה לוקח?
  ובכן, תלוי. שדרוג אתר לוקח לרוב בסביבות חודש, בניית אתר יכולה לקחת חודש, חודשיים וגם ארבעה- מנסיוני זה תלוי בקצב העברת החומרים שלכם אלי. בתחילת התהליך אני אשמח לעזור לכם לבנות לוח זמנים שיעזור לכם להתמקד ולהעביר אלי את כל החומרים בצורה מסוגרת ויעילה.
 • למה וויקס ולא וורדפרס?
  שאלת מליון הדולר! התשובה שלי- ובכן, לפעמים דווקא כן וורדפרס :) וורדפרס היא פלטפורמה ותיקה, גדולה ואיכותית מאוד, אבל היא גם מורכבת, ומייצרת תלות באנשי מקצוע לשם התפעול והתחזוק שלה לאחר סיום הבנייה. וויקס היא פלטפורמה שנוצרה בבסיסה על מנת שבעלי עסק יוכלו לבנות לעצמם אתר, ועל כן גם היום, כשהיא כבר מורכבת יותר, היא עדיין בנוייה על תשתית אינטואיטיבית. אחד היתרונות העצומים של וויקס לדעתי, עבור בעלי עסקים קטנים, היא היכולת לתחזק, לתפעל ואפילו לעדכן את האתר עצמאית לאחר סיום הבנייה, מבלי להיות תלויים בתשלומים לאנשי מקצוע. מעבר לזה, וויקס היא פלטפורמה טובה, שמתפתחת ומתעדכנת כל הזמן, ואפשר לבנות בה אתרים מעולים- הן מבחינה עיצובית והן מבחינת SEO. מוזמנים לקרוא עוד קצת על ההבדלים כאן.
 • כמה זה עולה?
  אני מאוד אוהבת שקיפות, אבל באמת שקשה לרשום מספר מבלי לדבר אפילו לכמה דקות על סוג האתר, הגודל שלו, כמות התוכן ועוד. מבטיחה לתת לכם הערכת מחיר כבר בשיחה הראשונה. מה שכן, שימו לב שמעבר למחיר הבנייה ישנן גם עלויות אחסון אותן תשלמו ישירות לוויקס- כ- 100 דולר בשנה עבור אחסון, ועוד כמה עשרות שקלים בשנה עבור דומיין (כתובת האתר), כאשר ישנה אפשרות לקבל את השנה הראשונה של הדומיין בחינם.
 • אוקיי, יש אתר. מה עכשיו? איך מביאים אליו משתמשים?"
  זאת באמת השאלה הכי חשובה שאתם צריכים לשאול את עצמכם, כבר בשלב תכנון האתר. שהרי בסופו של דבר הכוונה שלכם היא שיהיה לכם אתר חי, נושם ופעיל, שיביא אליכם את הלקוחות המתאימים עבורכם. כבר בשלב התכנון ואפיון האתר אנחנו מסתכלים גם על היבטים של קידום האתר- מהירות טעינה, היררכיית העמודים ועוד. כחלק מתהליך בניית האתר אני בונה את כל החלק הטכני של תשתית ה- SEO שלכם, וכן עושה מחקר מילות מפתח ראשוני ומייעצת לכם סביב הטמעת מילות וביטויי מפתח בתוכן האתר. עולם קידום האתר שלכם הוא עולם עשיר ורחב, ומבחינתי חלק מהתפקיד שלי הוא גם לתת ללקוחות שלי כמה שיותר מידע ו"צידה לדרך" בנושא הזה לאחר סיום תהליך הבנייה. מוזמנים להציץ גם בבלוג שלי לעוד קצת מידע על התחום.
 • האם ניתן לבנות בוויקס אתר דו לשוני?
  כמובן! אם קהל היעד שלכם דובר בשתי שפות (או יותר), כדאי לשקול לבנות אתר שיפנה באופן ייחודי לכל קהל יעד בשפה שלו. מבחינה טכנית, ישנן שתי דרכים לעשות את זה- אחת היא דרך פיצ'ר המולטילינגואל המובנה של וויקס, פיצ'ר שהתפעול הבסיסי שלו מאוד נוח אבל יש לו מגבלות הקשורות לעיצוב והן לתפעול של פיצ'רים אחרים כמו חנות או בלוג. ניתן להתגבר על חלק מהמגבלות באמצעות שימוש במערכת הקוד של וויקס. השיטה השנייה היא באמצעות שיכפול האתר וחיבור שני האתרים באמצעות סאב דומיין, בשיטה זו האתרים למעשה נפרדים כך שכל אחד מהם פועל בנפרד, החסרון הוא שיש לתחזק שני אתרים נפרדים באופן שוטף. ניתן לקרוא כאן עוד פירוט על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות.
bottom of page