top of page

כמה עולה לבנות אתר?

תהליך בניית אתר חדש לעסק הוא מסע שנראה בהתחלה ארוך ומורכב.

חשוב לנו להפוך את החוויה הזו למובנת, שיתופית ואפילו אינטואיטיבית.
חשוב לנו שבניית האתר תהיה חלק מאסטרטגיה שיווקית ועסקית רחבה יותר, ושהאתר יהיהמאופיין ובנוי בצורה שתדגיש את הייחוד של העסק שלכם.

ככה, כשהאתר יצא לאור- תדעו בדיוק איך להמשיך כדי שהאתר יממש את הפוטנציאל שלו בצורה הטובה ביותר.

נשמח לקחת חלק פעיל בהובלת המסע הזה.

אז איך עובד תהליך בניית אתר וויקס איתנו?

שלב 1: אפיון ואסטרטגיה

ראשית לוקחים צעד אחורה ומתבוננים- בעסק, בכוונות שלו, במטרות שלו, בקשיים שלו ובקהלי היעד שלו. נבין איפה קהלי היעד האלו נמצאים ואיך מגיעים אליהם, ונבין איך האתר הזה הולך לפנות בדיוק לקהלי היעד האלו, ולא פחות חשוב מכך- איך קהלי היעד יגיעו בכלל לאתר. כל זה נקרא אסטרטגייה שיווקית, ומבחינתנו- תהליך של בניית אתר חייב להתחיל מזה.

שלב 2: אפיון האתר

אחרי שיש לנו הבנה של המערך האסטרטגי שהאתר נכנס לתוכו, אנחנו מתפנים לאפיין את האתר. ניתן לכם הרבה שאלות מנחות לקראת פגישה שבה ניגע במחקר מתחרים ובחוויית המשתמשים והאידאלית, וניתן לכם הזדמנות לספר לנו לעומק על העסק, על ה- DNA שלו וגם על הנשמה שלו. ביחד נבנה את מפת האתר, נגדיר אילו עמודים יהיו באתר ומה יכיל כל אחד מהם. כשמפת האתר תהיה מוכנה, נתחיל לעבוד על האתר עצמו.

שלב 4: עיצוב ותוכן

אחת החוזקות שלנו בסטודיו היא יכולת העל שלנו להפוך...

שלב 3: ארגון תהליך הבנייה

אחת החוזקות שלנו בסטודיו היא יכולת העל שלנו להפוך...

שלב 5: עיצוב והתאמה למובייל

בימינו, רוב הגלישה מתבצעת ממכשירים סלולריים. לכן, התאמה מלאה של האתר למובייל היא רכיב קריטי מאין כמוהו בתהליך. לאחר אישור העיצוב, נדאג להתאמה מלאה של האתר לטלפונים סלולריים וטאבלטים- כדי לייצר חווית גלישה מיטבית. אנחנו שמים דגש מיוחד על מהירות טעינה במובייל, מתוך הבנה שכיום זה תנאי חיוני לקידום אורגני אופטימלי בגוגל. 

שלב 6: חיבור לגוגל ותשתית SEO אופטימלית

אחד הדברים עליהם אנחנו שמים דגש הוא התאמת האתר בצורה מיטבית לחיפושים בגוגל. אנחנו מתאימים את העיצוב, את חוויית המשתמשים ואת הצד הטכני של האתר בצורה אופטימלית למנועי החיפוש, וגם מדריכים על הדרך הנכונה ביותר להמשיך בעבודת ה- SEO, כדי להבטיח פוטנציאל חשיפה מירבי של האתר. 

 • אז ממה מתחילים?
  אנחנו מתחילים משיחה, לא מחייבת כמובן. אתם מספרים לי על העסק שלכם, על החלומות שלכם לגבי האתר ועל מה אתם בדיוק צריכים ממנו. אני שואלת הרבה שאלות מכוונות, ובסוף נותנת לכם הצעת מחיר ותיאור כללי וראשוני של מבנה האתר שאתם צריכים. לאחר מכן אני שולחת אתכם לעשות עבודת הכנה, ואז אנחנו עושים שיחה או פגישה (אם אתם שכנים, בואו ניפגש- אני תמיד שמחה לפנים מול פנים), בה אנחנו מדברים בפירוט על האתר ובעצם עושים תיאום ציפיות למבנה שלו, לשפה העיצובית, לתוכן וללוח הזמנים. לאחר מכן אנחנו מתחילים לעבוד- אני מתחילה לבנות את האתר ואתם מתחילים להעביר לי חומרים בהתאם למה שאנחנו מסכמים (אל תדאגו- הכל מאוד מסודר, בכל רגע נתון תדעו מה עליכם להעביר לי). חשוב לי מאוד להיות זמינה, נגישה וברורה לכל אורך התהליך, לכל שאלה, התלבטות או ספק שעולה בכם. אתם יכולים לקרוא עוד על תהליך העבודה כאן
 • כמה זמן זה לוקח?
  ובכן, תלוי. שדרוג אתר לוקח לרוב בסביבות חודש, בניית אתר יכולה לקחת חודש, חודשיים וגם ארבעה- מנסיוני זה תלוי בקצב העברת החומרים שלכם אלי. בתחילת התהליך אני אשמח לעזור לכם לבנות לוח זמנים שיעזור לכם להתמקד ולהעביר אלי את כל החומרים בצורה מסוגרת ויעילה.
 • למה וויקס ולא וורדפרס?
  שאלת מליון הדולר! התשובה שלי- ובכן, לפעמים דווקא כן וורדפרס :) וורדפרס היא פלטפורמה ותיקה, גדולה ואיכותית מאוד, אבל היא גם מורכבת, ומייצרת תלות באנשי מקצוע לשם התפעול והתחזוק שלה לאחר סיום הבנייה. וויקס היא פלטפורמה שנוצרה בבסיסה על מנת שבעלי עסק יוכלו לבנות לעצמם אתר, ועל כן גם היום, כשהיא כבר מורכבת יותר, היא עדיין בנוייה על תשתית אינטואיטיבית. אחד היתרונות העצומים של וויקס לדעתי, עבור בעלי עסקים קטנים, היא היכולת לתחזק, לתפעל ואפילו לעדכן את האתר עצמאית לאחר סיום הבנייה, מבלי להיות תלויים בתשלומים לאנשי מקצוע. מעבר לזה, וויקס היא פלטפורמה טובה, שמתפתחת ומתעדכנת כל הזמן, ואפשר לבנות בה אתרים מעולים- הן מבחינה עיצובית והן מבחינת SEO. מוזמנים לקרוא עוד קצת על ההבדלים כאן.
 • כמה זה עולה?
  אני מאוד אוהבת שקיפות, אבל באמת שקשה לרשום מספר מבלי לדבר אפילו לכמה דקות על סוג האתר, הגודל שלו, כמות התוכן ועוד. מבטיחה לתת לכם הערכת מחיר כבר בשיחה הראשונה. מה שכן, שימו לב שמעבר למחיר הבנייה ישנן גם עלויות אחסון אותן תשלמו ישירות לוויקס- כ- 100 דולר בשנה עבור אחסון, ועוד כמה עשרות שקלים בשנה עבור דומיין (כתובת האתר), כאשר ישנה אפשרות לקבל את השנה הראשונה של הדומיין בחינם.
 • אוקיי, יש אתר. מה עכשיו? איך מביאים אליו משתמשים?"
  זאת באמת השאלה הכי חשובה שאתם צריכים לשאול את עצמכם, כבר בשלב תכנון האתר. שהרי בסופו של דבר הכוונה שלכם היא שיהיה לכם אתר חי, נושם ופעיל, שיביא אליכם את הלקוחות המתאימים עבורכם. כבר בשלב התכנון ואפיון האתר אנחנו מסתכלים גם על היבטים של קידום האתר- מהירות טעינה, היררכיית העמודים ועוד. כחלק מתהליך בניית האתר אני בונה את כל החלק הטכני של תשתית ה- SEO שלכם, וכן עושה מחקר מילות מפתח ראשוני ומייעצת לכם סביב הטמעת מילות וביטויי מפתח בתוכן האתר. עולם קידום האתר שלכם הוא עולם עשיר ורחב, ומבחינתי חלק מהתפקיד שלי הוא גם לתת ללקוחות שלי כמה שיותר מידע ו"צידה לדרך" בנושא הזה לאחר סיום תהליך הבנייה. מוזמנים להציץ גם בבלוג שלי לעוד קצת מידע על התחום.
 • האם ניתן לבנות בוויקס אתר דו לשוני?
  כמובן! אם קהל היעד שלכם דובר בשתי שפות (או יותר), כדאי לשקול לבנות אתר שיפנה באופן ייחודי לכל קהל יעד בשפה שלו. מבחינה טכנית, ישנן שתי דרכים לעשות את זה- אחת היא דרך פיצ'ר המולטילינגואל המובנה של וויקס, פיצ'ר שהתפעול הבסיסי שלו מאוד נוח אבל יש לו מגבלות הקשורות לעיצוב והן לתפעול של פיצ'רים אחרים כמו חנות או בלוג. ניתן להתגבר על חלק מהמגבלות באמצעות שימוש במערכת הקוד של וויקס. השיטה השנייה היא באמצעות שיכפול האתר וחיבור שני האתרים באמצעות סאב דומיין, בשיטה זו האתרים למעשה נפרדים כך שכל אחד מהם פועל בנפרד, החסרון הוא שיש לתחזק שני אתרים נפרדים באופן שוטף. ניתן לקרוא כאן עוד פירוט על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות.

ועכשיו לחלק המרגש- בניית האתר

browser-4.png

התאמה למובייל

בימינו, רוב הגלישה מתבצעת ממכשירים סלולריים. לכן, התאמה מלאה של האתר למובייל היא רכיב קריטי מאין כמוהו בתהליך. לאחר אישור העיצוב, נדאג להתאמה מלאה של האתר לטלפונים סלולריים וטאבלטים- כדי לייצר חווית גלישה מיטבית. אנחנו שמים דגש מיוחד על מהירות טעינה במובייל, מתוך הבנה שכיום זה תנאי חיוני לקידום אורגני אופטימלי בגוגל. 

pencil.png

איסוף חומרים וכתיבת תוכן

לאחר הגדרת מבנה האתר, תדעו בדיוק אילו תכנים עליכם לכתוב לאתר ואילו חומרים נוספים עליכם להעביר אלינו. אנחנו יודעים שתהליך הכתיבה יכול לקחת זמן ושמעורבות בו מורכבויות שונות עבור אנשים שונים, ונשמח ללוות ולייעץ, גם בהיבטים של SEO ומחקר מילות מפתח, וגם בהיבטים רגשיים או בהתלבטויות הקשורות למסרים אותם אתם רוצים להעביר.

אם תרצו, אפשר להעזר בכותבת תוכן או בצלמת שעובדות דרך קבע עם אלצ'קה, לקבלת תוכן וצילומי תדמית מקצועיים ומדוייקים.  

browser-12.png

עיצוב מותאם אישית

החל מיצירת שפה עיצובית ייחודית בהתאם למהות העסק, ועד לטאצ'ים קטנים וכמעט בלתי נראים שיעשו את ההבדל- נבנה את האתר מאפס ולא על בסיס תבנית מוכנה.

במידה ויש כבר לוגו או חומרים ויזואליים קודמים, כמובן שנתבסס עליהם. 
כדי לראות את הסגנון העיצובי שלנו, אפשר להציץ בתיק העבודות

loupe-1.png

חיבור דומיין ואחסון

נבחר את שם הדומיין (URL) של האתר. בעצם זוהי "תעודת הזהות" העסקית שלכם. יחד נחליט ונרכוש את הדומיין הרלוונטי, ונחבר אותו אל האתר כדי שלקוחותיכם יוכלו למצוא את האתר בקלות. במידת הצורך, נסייע גם בפן הטכני של רכישת חבילת אחסון ישירות דרך וויקס.

settings.png

חיבור למערכות של גוגל

חלק מהותי מניהול ותחזוקת אתר הוא היכולת להבין איזה לקוחות הגיעו אליכם ומה הם עשו באתר. נחבר את האתר לגוגל אנליטיקס ול- Google Search Console, וכמובן נדריך אתכם על השימוש בהם, כדי שתוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לגבי התנהגות הגולשים שלכם לפני ובעת שהם נכנסים לאתר.

tag.png

תשתית SEO אופטימלית

אחד הדברים עליהם אנחנו שמים דגש הוא התאמת האתר בצורה מיטבית לחיפושים בגוגל. אנחנו מתאימים את העיצוב, את חוויית המשתמשים ואת הצד הטכני של האתר בצורה אופטימלית למנועי החיפוש, וגם מדריכים על הדרך הנכונה ביותר להמשיך בעבודת ה- SEO, כדי להבטיח פוטנציאל חשיפה מירבי של האתר. 

תפעול עצמאי של האתר

אחד הדברים הכי חשובים בעינינו, הוא שבסיום התהליך תדעו איך לתפעל, לערוך ולנהל את האתר שלכם באופן עצמאי לחלוטין. בפגישה או שיחת הדרכה שנעשה לאחר סיום בניית האתר, נכיר לכם את המערכת ונלמד אתכם איך לנהל אותה בצורה נכונה- בין אם תרצו להוסיף תכנים, לשנות תמונות או אפילו להוסיף עמודים, תוכלו לעשות זאת לגמרי לבדכם.
כמובן שאתם לא נשארים לבד, ואם תצטרכו אותנו בהמשך הדרך- אנחנו ממש פה, גם שנה אחרי סיום הפרוייקט, נשמח לעזור בדברים קטנים שאתם נתקעים איתם. 

think-out-of-the-box.png

הנה כמה אתרים שכבר בנינו

האתר של כרמל סחף

האתר של עו"ד כרמל סחף

בניית אתר תדמית לעורכת דין ומגשרת

האתר של הילית בר

האתר של הילית בר

בניית אתר וויקס דו לשוני לכותבת תוכן, עורכת ומתרגמת

Sewgood

האתר של Sewgood

בניית אתר מכירה דו לשוני לגזרות תפירה
 

כמה עולה לבנות אתר וויקס?

think-out-of-the-box.png

אתר תפור לצרכיכם

אתר המצריך עבודת אפיון ייחודית, בעל מערכת תוכן דינאמית או אתר דו לשוני 

בהתאמה אישית

shopping-cart.png

אתר אי קומרס

אתר תדמית + חנות למוצרים פיזיים או דיגיטליים

החל מ- 6,500 ש"ח

laptop-3.png

עמוד נחיתה

עמוד נגלל הכולל פרטים על המוצר או השירות וטופס יצירת קשר

החל מ- 1,500 ש"ח

screen.png

אתר תדמית

אתר תדמית הכולל עד שישה עמודים ובלוג (אם תרצו)

החל מ- 5,000 ש"ח

אלכס בנתה עבורי אתר בוויקס.
היא יצרה עבורי לוח זמנים ותוכנית עבודה, ואז ביצעה אותה עם מחשבה, יצירתיות ודייקנות.
העבודה התנהלה בשיתוף פעולה ובתמיכה, ביצירתיות ובנכונות גדולה לתת ביטוי עיצובי לרעיונות שלה ושלי. היא חוקרת, מחפשת פתרונות ולא מוותרת עד שהתוצאה מדויקת.

היא היתה שם מאסטרטגיה, דרך כל י' ופסיק, ועד להדרכה מלאה על האתר.
אני ממליצה על אלכס מכל הלב!
ולך, אלכס, אני רוצה להודות על התהליך המשמעותי שעברתי איתך ועל התוצאה הנהדרת.
אני מודה לך העבודה המשותפת, על הליווי והמחשבה והעשייה. היתה לי חוויה מצוינת.

הלקוחות שלנו מספרים

בואו נדבר

אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים פה באתר או בוואטסאפ, או אפילו להתקשר. 
אנחנו מבטיחים לחזור אליכם מהר ולקבוע שיחה קצרה- נדבר כמה דקות, נכיר קצת יותר, נבין מה אתם מחפשים ואם נראה שאנחנו יכולים לעזור- נשמח לתת לכם הצעת מחיר מפורטת. 

bottom of page